Co zrobić, kiedy makijaż permanentny się nie przyjął?

Każda z nas chciałaby się budzić z idealnymi brwiami, czy też kreskami, jednak nie ma takich kosmetyków, które zachowałyby trwałość przez całą noc i tu z pomocą pojawia się makijaż permanentny. Niestety jednak zdarza się tak, że taki makijaż się nie przyjmuje. Co zrobić, kiedy makijaż permanentny się nie przyjął? Jakie są przyczyny niewniknięcia pigmentu?

zly makijaż permanentny

źródło: merchantcircle.com

Co zrobić, kiedy makijaż permanentny się nie przyjął?

Zacznijmy od tego, dlaczego taki makijaż się nie przyjął? Zazwyczaj jest to wina linergistki, ponieważ pigment nie został wprowadzony w odpowiednią warstwę skóry, dlatego też przed takim poważnym zabiegiem wybierajmy odpowiednie salony z wykształconym personelem i urządzeniem do makijażu permanentnego wysokiej jakości. Większą pewność powodzenia takiego zabiegu zapewnią odpowiedniej jakości barwniki, niektóre z nich się nie nadają i nie powinny być w ogóle używane, jednak są „salony”, które nie przejmują się tym i tak stosują te barwniki, które nie dość, że mogą się nie przyjąć, a co gorsza  mogą nawet zaszkodzić klientce! Dlatego po raz kolejny pamiętajcie, aby wybrać odpowiedni salon. Niestety jednak pomimo szczerych chęci i doświadczenia linergistki oraz odpowiedniej jakości sprzętu makijaż nie przyjmuje się, ponieważ nie jesteśmy podatne na tego typu zabiegi, zdarza się to bardzo rzadko, jednak zdarza. Jest to jedna z gorszych opcji, jeżeli zależy nam na trwałym makijażu oczu, czy ust, ponieważ nie mamy na to wpływu i nie wiele możemy z tym zrobić. Osoby, które mają suchą skórę bądź ich naskórek ma tendencje do częstego złuszczania, także narażone są na to, że barwnik się nie przyjmie. Zdarza się także tak, że chociaż na początku wygląda dobrze później bardzo szybko i brzydko się zmywa. Wiemy już, jakie mogą być przyczyny jak więc sobie radzić z nieudanym makijażem permanentnym? Jeżeli nasz makijaż został wykonany przez nieodpowiednią linergistką, warto poszukać dobrego salonu makijażu permanentnego, zapytacie w jaki sposób? Odpowiedź jest prosta! Mamy XXI wiek i najprostszą metodą jest sprawdzenie opinii w internecie, jednak jest też jedna z najbardziej znanych i najstarszych metod, czyli droga pantoflowa, koleżanka, koleżanka koleżanki, czy też ktokolwiek inny w twoim otoczeniu zapewne wykonywał taki makijaż, warto więc poszukać kilku osób i zapytać się gdzie robiły taki makijaż i jakie mają wrażenie, po czym wybrać salon, który poprawi nasz makijaż permanentny. Co do innych przyczyn jak już zostały w.w.- nie możemy zbyt wiele poradzić, możemy jednak poszukać jakiegoś salonu, który doradzi nam co w takiej sytuacji zrobić.

Tutaj zdjęcie jak dobrze może wyglądać makijaż permanentny:

źródło: biotekpolska.pl

Pamiętajcie! Nie zrażajcie się do makijażu permanentnego przez jedną nieudaną próbę, wiele kobiet, a nawet panów! Czepie wiele korzyści z takiego makijażu, czasami wykonuje się go nie tylko w celu idealnego wyglądu w dzień i nocy, ale żeby poprawić nasze niedoskonałości, jak nierówny kształt ust, czy też braki pigmentu na ustach.

makijaż permanentny

Latest Comments